Hakkımızda

1910’lardan bugüne 5 kuşaktır devam eden Korkoroğlu Pastırma&Sucuk aile şirketi olarak istikrar ve güvene dayanarak ticari faaliyetimize devam etmekteyiz. Ticari kazancı ikinci plana alarak lezzete dayalı üretim şeklimiz bizi bugünlere taşımış, müşterilerimize sağladığımız güven bizi bu sektörde Türkiye’nin en eski firmalarından biri olarak kalıcı hale gelmemizi sağlamıştır. Bugünler de yiyecek sektörlerinde hızlandırılmış ürün yani doğallıktan uzak üretim şekli ve sunumu müşterilerimizin malumudur. Bizim doğal üretim şeklimiz yani rüzgarla ve güneşte kurutma, pastırma ve sucuk ürünlerimizin olması gereken lezzete ulaşmasını sağlamaktadır. Ortalama açık havada 1 ay gibi zamanda kuruyan ürünlerimiz pastırma ve sucuktaki en son lezzete ulaşmaktadır. Atalarımızdan aldığımız üretim şekli bugün aynen devam etmektedir. Sanayi tipi yani fırınlarda kurutulan pastırma ve sucuklarla bizim ürünlerimiz arasında siyahla beyaz kadar fark yaratmaktadır. Firma olarak etin öz suyunu içinde tutarak hiç bir kimyasal kullanmadan ortalama 30 günde açık havada kurutma şekli bizim en son lezzete ulaşmamızı sağlamakta, müşterilerimizden aldığımız olumlu tepki ve talepler ne kadar doğru yolda olduğumuzu göstermektedir.

Misyonumuz

Siz müşterilerimize pastırma ve sucuk ürünlerimizin en doğal ve yalın halini sunabilmek bizim en büyük amacımız ve çalışma azmimizdir. Pastırma ve sucukta lezzetin başkenti Kastamonu’dan talepleriniz en kısa zamanda kargo ile ulaştırılmakta olup, bu lezzetten mahrum kalmanız sizin için bir eksiklik olacaktır. El emeği, göz nuru Korkoroğlu Pastırma&Sucuk sloganı ile müşterilerimize saygılar sunarız…

Kastamonu Pastırmasının Tarihi

Kastamonu pastırması, küçük işletmelerde, ustaların bilgi birikimi ve becerisine dayalı olarak doğal koşullarda ve geleneksel yöntemlerle üretilmektedir.

Kastamonu pastırmasını, diğer pastırmalardan ayıran en temel özellik, üretimin endüstriyel olmaması halen küçük üreticiler tarafından geleneksel yöntemlerle üretilmesidir.

Kastamonu pastırması doğal ortamda 30-45 gün askıda bırakılıp kurutularak elde edilir. Kastamonu pastırmasının rengi daha koyudur ve yumuşak dokuludur. 

Değişen beslenme alışkanlıkları nedeniyle önceleri üretimde siyah sığır ırkının yağlı etleri kullanılırken artık günümüzde yağsız etler kullanılmaktadır. 

Olgunlaştırma işlemi hala eski ve doğal yöntemlerle yapılan Kastamonu pastırması, ekim-kasım aylarına denk gelen pastırma yazı olarak bilinen dönemde kurutulmaktadır.

Kastamonu pastırmasının en önemli özelliklerinden biri de çok ince kesilmesidir. Bu amaçla çok keskin bıçaklar kullanılır.

Kastamonu Pastırmasının Tarihi

Alıcılar Ne Söylüyor

Müşteri Yorumları

ÜCRETSİZ KARGO
ÜCRETSİZ KARGO

3100 TL Üzeri Alışverişlerde

Ücretsiz İade
Ücretsiz İade

Zarar Görmüş Ürünlerde İade

GÜVENLİ ALIŞVERİŞ
GÜVENLİ ALIŞVERİŞ

256 Bit SSL Güvenlik Sertifikası

DOĞAL ÜRÜNLER
DOĞAL ÜRÜNLER

İhtiyacınız Olan Her Şey Burada